'; 50 Metrekare Altındaki Küçük Ev Tasarımları » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

50 Metrekare Altındaki Küçük Ev Tasarımları

50 Metrekare Altındaki Küçük Ev Tasarımları

50 Metrekare Altındaki Küçük Ev Tasarımları

50 metre altındaki küçük ev tasarımları genellikle dağınıklık, boğuk yaşam tarzı veya istenilen tarzı tam olarak yansıtamam gibi birçok sorunu ortaya çıkaran bir alan olmaktadır. Ancak bazı kişiler tarafından da bu küçük yaşam alanları oldukça sevilmektedir.  Özellikle de minimalist yaşam tarzını beğenen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Küçük evler genellikle az yere sahip olmasından dolayı kullanılacak eşyaların fonksiyonel olması büyük önem göstermektedir. Bu noktada iç mimarlık hizmetleri devreye girmektedir. Böylelikle bir ürün birden farklı diğer işlere de hizmet etmesi gerekmektedir. Bunun sonucunda da istenilen alan daha iyi bir şekilde kullanımı sağlanmaktadır.

Küçük Evler Nasıl Şekillendirilir?

Küçük eve sahip olmak isteyen birçok kişi küçük evler nasıl şekillendirilir sorusunu sormaktadır. Küçük evler genellikle çok fazla saklama alanına sahip olmamasından dolayı merdiven altı, kapı arkaları veya koltuk altı gibi alanlarda birçok saklama alanına sahip olması gerekmektedir. Böylelikle de istenilen bütün ürünler burada saklanma imkânı bulunmaktadır. Saklama imkanının yanı sıra boğucu özelliğini kaybetmesi için pastel sarı, beyaz, pembe veya mavi tonları gibi renkler ile ortam canlandırılmakta ve istenilen ferah görüntü birazda olsa sağlanmaktadır. Özellikle de kullanılacak olan koltukların veya masaların kapanık açılabilen tarzda olması hem alan tasarrufu hem de pratiklik sağlamaktadır. Özellikle küçük evler tek oda olmasından dolayı yatak odası ile yatak odası aynı bölümlerde olmaktadır. Bu gibi alanlarda ise mahremiyeti korumak için çeşitli iç mirmalık hizmetleri ie çeşitli perdeler veya ince dokulu duvarlar ile gizlilik sağlanmaktadır.

Ankara’da İç Mimarlık Ofisleri

Küçük evler her ne kadar kolay bir dekorasyona sahip gibi gözükse de ince detaylar bu gibi alanlara hayat kurtarmaktadır. Bu yüzden de küçük ev dekor ederken bu alanda uzman olan iç mimarlar ile görüşmek daima güzel sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle de alan istenilen fonksiyonel tarzda kullanılabilmekte boğucu olan sıkıcı havasından kurtulması sağlanmaktadır.Ankara’da hizmet veren iç mimarlık ofisleri ile iletişime geçmeden önce yaptıkları işleri görmek için ise web sitelerini kontrol etmek mümkün olmaktadır. Böylelikle de yapılacak olan tarzdaki eve en uygun firma ile anlaşma yapmak daha kolay bir hale gelmektedir.

Back to Top
Close Zoom