'; Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı? » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ankara ofis iç mimarlık tasarımları mükemmel fikirlerle birçok kişiyi kendisine hayran bıraktırmaktadır. Çatı katı alanlarının dar ve baskın olması sizi boğacaktır. Bundan dolayı çatı katı ortamlarının daha çok ışık girecek ve ısıyı tutmasını sağlayacak adımlar atmanız doğru olacaktır. Bulunulan mekanın otantik bir havada ve rahat edilebilen tasarımları yaparak sizin tercihiniz ve sevdiğiniz eşyalarla kaplanmalıdır.

Aksi halde sevmediğiniz bir ortamın oluşması orayı ıssız bir çöle çevirebilir. Çatı katı ortamlarının basık ve küçük olmasından dolayı genelde fazla eşya kullanmamanız daha mantıklı olacaktır. Yatak odası olarak kullanmak istediğinizde ortaya ya da kenar bölgelere önce bir yatak atılması doğru olacaktır. Çatı katı duvarlarının tamamen ahşap yapılı bölümler oluşturup oralara kitap veya çiçek tasarımlarıyla çatı katınızı harika bir alan çevirebilirsiniz

Çatı Katı Ferahlığı İçin Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Ankara ofis iç mimarlık tasarımlarıyla oluşturulan çatı katı mimarileri birçok kişiyi etkisi altına almıştır. İç mimarlık çalışmaların da çatı katı ferahlığı için otantik ortama ayak uyduran renkler seçilmelidir. Genelde ısı kaybının fazla olduğu çatı katlarında içeriye giren ışığı tutmak için daha koyu renkler tercih edilmelidir. Böylece çatı katına girilen ışıklar renkler sayesinde bir müddet tutulması ve sıcak bir ortam oluşması sağlanabilir. Çatı katında kullanacağımız renkler tamamen birbiriyle uyumlu olması sizin ortama alışmanızı daha da kolaylaştıracak ve rahatlatacaktır.

Yemyeşil bir bitki örtüsü etrafında bulunuyorsa yeşil ve kahverengi rengin uyumu güzel olacaktır. Duvarlara ahşap eşyalar ekleyerek ortama şık ve güzel bir renk kombinasyonu sağlanabilir. Çatı katı alanları genelde evin diğer bölümlerin soyutlanmış olmasından dolayı daha sade ve otantik bir havaya girilmesini sağlamamız için renk seçimlerinde dikkatli olmamız gerekmektedir.

Otantik Çatı Katı Tasarımları İçin Dekorasyon Önerileri?

Ankara ofis iç mimarlık tasarımları mükemmel fikirlerle ortaya çıkarılarak birçok kişiyi hayran bıraktırmaktadır. Otantik çatı katı tasarımları için seçmemiz gereken elementler çok önemli ol oynamaktadır. Çatı katı alanları genelde evin diğer bölümlerinden soyutlanmış olduğu için bu alanları yatak odası ya da okuma, dinlenme ve çalışma odası olarak kullanmanız daha iyi olunabilir.

Bu durumda da seçmeniz gereken eşyalarda sizin dikkatinizi dağıtmayacak ve fazladan yer kaplamayacak hiçbir eşyaya yer vermemeniz gerekmektedir. İçeriye atacağınız tamamen doğal olması gereken ağaç gövdesiyle yapılmış ahşap bir mas ve ahşap tonlarında bir küçük halı serpilebilir. Eğer çatı katını yatıp kalkıp tüm vaktiniz de orda geçirebileceğiniz bir yer olarak tasarlamak istiyorsanız en önemlisi ortaya bir yatak ya da koltuk atmanız doğru olacaktır. Doğal olması için genelde deri ve odunsu yapılar seçmeniz sizi ortamın çatı katı havasına hemen alıştırabilir.

 

 

Back to Top
Close Zoom