'; Evinizi Daha Aydınlık Göstermenin Yolları » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Evinizi Daha Aydınlık Göstermenin Yolları

Evinizi Daha Aydınlık Göstermenin Yolları

Evinizi Daha Aydınlık Göstermenin Yolları

Evinizin havası kadar aydınlatması da ruh haliniz açısından oldukça etkili bir durumdur. Bu aşamada hem doğal aydınlatma hem de geceleri suni aydınlatmaları özenle tasarlanması ve özenle şekillendirilmesi gereken bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal aydınlatmalar için pencerelerin yanı sıra yapılabilecek ufak dokunuşlar ve ufak tiyolar ile eviniz daha aydınlık daha ferah görülebilmesi mümkündür. Yalnızca doğal aydınlatma değil aynı zamanda suni aydınlatma yöntemlerinin de doğru kullanılarak gece ve gündüz daha aydınlık ev olması sağlanabilir. Daha aydınlık bir ev için öncelikle pencerelerinizin ebatlarının büyük tencere önlerindeki perde stor ve benzeri malzemelerin silmesi küçük ve açık olması gerekmektedir.

Pencere gibi unsurlar evin proje kapsamında belirlenen bölümleri olması nedeniyle bu konu üzerinde çok fazla değişiklik yapılamazsada ev içerisinde kullanılacak boya rengi kullanılacak mobilya ve mobilya renkleri ile beraber mobilyaların ev içerisindeki yerleştirir ve tarzları da aydınlık bir ev için büyük öneme sahiptir. Koyu renklerde kullanılmakta olan duvar boyaları evinizin havasını biraz daha araştırıp karanlık bir ortam olmasına sebep olabileceği için yeterli aydınlatma nasıl sağlanabileceği alanlarda tercih edilmesi gerekmektedir.

Stratejik Olarak Yerleştirilen Aynalar

Pencereler ile veya suni yollardan oluşturmuş olduğunuz aydınlatma sistemleri yeterli gelmediği durumlarda daha aydınlık ev ortamına erişim sağlayamadığı alanlara erişim sağlaması düşünüldüğünde bir takım tüyolar kullanılabilir. Aydınlık bir ev için stratejik olarak yerleştireceğiniz Aynalar pencerelerden gelen ışığı evin içerisine daha atmanıza yarayacaktır. Aynı zamanda yalnızca pencerelerden gelen Işık değil sağlamış olduğunuz suni aydınlatma sistemlerinde ev içerisinde eşit oranlarda dağıtılarak aydınlatmanın daha fazla etkin olması sağlanabilir.

Işık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Doğal aydınlatmanın yeterli olmadığı zamanlarda daha aydınlık ev için suni aydınlatma sistemlerinde yani ışık seçimlerinden en doğrusu ile müdahalede bulunmak gerekmektedir. Bu aşamada doğru aydınlatma sistemi ile beraber doğru ampul kullanımı renk ve lümen  tercihi oldukça önem arz etmektedir. Dekoratif amaçlı pencere görünümü sağlayabilmek amacıyla dilerseniz evlerinde pencere görünümünde dekoratif raflar veya tablolar alarak duvara tablo arasına kalan kısma net düşebilir bu sayede tabloda ev aydınlatması sağlayabilirsiniz. Bunun gibi aydınlatma seçeneklerinin yanında tavanda farklı spot lamba sistemleri ile yine ev aydınlatmasında etkili çözümler bulmak mümkündür. En çok karanlık görülen koridorlarda da yeterdi led ampüllerin tercih edilmesi ve ampulleri taşağını kesmeyen avizelerin kullanılması daha aydınlık bir ev için doğru tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Back to Top
Close Zoom