'; İç Mimarlık 2021 Yılının Rengi » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

İç Mimarlık 2021 Yılının Rengi

İç Mimarlık 2021 Yılının Rengi

İç Mimarlık 2021 Yılının Rengi

Yaşam alanlarındaki renkler genellikle o alanda yaşayacak insanlar için birçok anlam ifade etmektedir. Bazı renkler dinamik bazıları ise daha pasif durmaktadır. Alanların ferah ortamlara dönüşebilmesinde renk seçiminin oldukça büyük önemi vardır. Örneğin Sinpaş Altın Oran konutlarına model tarzın yansıtılabilmesi amacıyla mimari tasarımlarda gri ve sarı renkler tercih edilerek ortamın modern bir ambiyansa sahip olması sağlanmıştır. Her yıl olduğu gibi çeşitli renkler iç mimari tasarımlar da trend olarak karşımıza çıkmaktadır. 2021 yılı için trend renkler yalnızca bir tane ile sınırlı değildir. Günümüzde mimari tasarımlarda en trend renkler zıt renkler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bozuk reklam ya da birbirini tamamlayan renkler gri ile sarı gibi canlı yine sönük renkleri oluşturduğu kombinler dir.

Şık Mekanlar İçin En Kritik Renkler

Bazı renkler şıklığın ve zarafetin temsilcisidir. Örneğin yakut yeşili, safir mavisi veya altın sarısı gibi renkler yaşam alanlarınızda şıklığı ve modern görünümü arttıran renklerdir. Bu kapsamda bina girişlerinden itibaren yaşam alanlarının iç kısımlarına kadar kullanılan canlı parlak renkler alanların farklı bir ambiyans kazanması için gereklidir. Firmamız Sinpaş Altın Oran konutlarında uygulamış olduğu canlı renkleri günümüz mimarisi ile yeniden sizlere sunmaktadır. En canlı renklerle farklı ambiyansların kazandırıldığı yaşam alanlarında açık mavi altın sarısının uyumu fevkalade huzur vermektedir. Titizlikle yapılan çalışmalar neticesinde uygulanan boya teknikleri mükemmel sonuçlarının çıkmasını sağlamıştır.

Hangi Ortama Hangi Renk

Mimari tasarımlarla renk seçimi yapılırken alanın ne için kullanıldığına dikkat edilmektedir. Bir ticari alanın renk seçimi ile konut için renk seçimi aynı değildir. Genellikle konutlarda daha dinlendirici ve huzur verici renkler tercih edilir. Ancak ticari alanlarda ticari alanın faaliyetleri kapsamında renkler seçilmektedir. Örneğin bir kafede bir restorant da insanlar üzerinde iştah açacak etkisi olan renkler tercih edilir. Mimari sektörlerde modern şık görünümlü güven verici renkler tercih edilir. Firmamız tarafından renklerin insan üzerindeki etkileri detaylı olarak araştırılıp incelenmektedir. Bu incelemeler neticesinde elde edilen bilgiler ile mekanın özelliklerine göre renk seçimi yapılmaktadır. Sinpaş Altın Oran konutları ve tüm projelerimizde renk seçimi %100 müşteri memnuniyeti gözetilerek seçilmektedir.

Back to Top
Close Zoom