'; Küçük Dükkan Nasıl Büyük Gösterilir?,Dükkan Dekorasyonu Önerileri » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Küçük Dükkan Nasıl Büyük Gösterilir?,Dükkan Dekorasyonu Önerileri

Küçük Dükkan Nasıl Büyük Gösterilir?,Dükkan Dekorasyonu Önerileri

Küçük Dükkân Nasıl Büyük Gösterilir? Dükkân Dekorasyonu Önerileri

Küçük dükkan nasıl büyük gösterilir? Dükkan dekorasyon önerileri ile sizlerleyiz.  İç mimarlık hizmetlerinde küçük dükkanlar için yapılabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi duvarlarda yer alan boyaların renkleridir. Tercih edilen boyaların genellikle açık renklerde olması gerekmektedir. Böylece daha büyük ve daha ferah bir görüntü elde edilmiş olacaktır.

Tercih edilecek olan mobilyaların duvara yaslı olması alanı olduğundan daha dar ve eşyaları birbirine çok yakın gösterecektir. Bu durum istenmeyen bir durumdur. Bunun önüne geçmek adına da duvardan uzaklaştırılan birkaç santim bile dükkanın daha geniş ve daha rahat bir yapıda olduğunu gösterecektir.

Kullanılacak olan açık raflar ile dükkanlar olanından daha büyük ve daha gösterişli bir yapıya sahip olacaktır. Müşterilerin bu ürünleri gördüklerinde ise daha güvenilir hissetmesi de bu yöntem ile sağlanmış olacaktır.

Birden Fazla Ayna Kullanarak Işık Yansımasından Yararlanın

Küçük dükkanı büyük göstermek için yapılan en büyük hilelerden birisi ayna kullanımıdır. Ayna kullanımı doğru aydınlatma seçimleri ile beraber dar dükkanları geniş ve büyük göstermiş olacaktır. İç mimarlık hizmetinde tercih edilen ışıklandırmalar ve uygun aynalar ile beraber ışık derinliği daha ileri seviyelere taşınmış olacak ve daha geniş bir alana sahip olan imkanı elde edilmiş olacaktır.

Kullanılan aynalar aynı işlev için ev dekorasyonlarında da tercih edilmektedir. Bu durum mekanlar için de aynıdır. Kullanılacak olan doğru konumlandırılmış aynaların parçalı veya büyük hallerde kullanılarak daha geniş gösterilmesi sağlanmış olacaktır.

Açık Renk Kullanımının Etkisini Aydınlatma Sisteminde Kurgulayın

Küçük dükkanı büyük göstermek yolunda ilk tercih duvar boyasından yana olmaktadır. Kullanılan koyu renkler her zaman dekorasyonda bulunur. Ancak yapılan en büyük yanlış burada yapılmaktadır. Koyu renklerin her zaman için bir alanı daha dar göstermekte olduğu görülmektedir. Bu nedenle küçük dükkana sahip olan kişilerin koyu renk dekorasyon yaptırmış olması büyük bir hata olmaktadır.

İç mimarlık tasarımlarında kullanılacak olan beyaz, açık gri tonları ve krem renklerinin yoğunluğunun fazla olması ile mekanlar daha geniş ve daha gösterişli duracaktır. Hem duvar renklerinde hem de mobilyalarda açık renklerin tonlamaları yapıldığında ise küçük dükkanların daha büyük görünmesi sağlanmış olacaktır.

Back to Top
Close Zoom