'; Monokrom Dekorasyon Nedir? » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Monokrom Dekorasyon Nedir?

Monokrom Dekorasyon Nedir?

Monokrom Dekorasyon Nedir?

Monokrom, kelime itibari ile anlaşılacağı gibi tek rengin farklı tonlarının kullanılarak ortaya çıkan İç mimarlık 2021 trendleri arasında yer almaktadır. 1945 yılında ortaya çıkan resim sanatı olsa da günümüz itibari ile bu soyut resim tarzı evlerde kullanılmaya ve kişilerin daha minimal tasarımlara sahip bir evi olmasını sağlamaktadır.

Monokrom dizayn günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmaktadır. Bunun sebebi ise sadeliği ve büyülü bir hava ile ortamı daha estetik bir görüntü sarmasına yardımcı olmasıdır. Bu yüzden de tarz ve son derece şık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Monokrom Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

İç mimarlık 2021 trendleri arasında bulunan monokrom dekorasyon oldukça sade bir görüntüye sahip olsa da alanında uzman kişiler tarafından yapılmaması durumunda berbat bir hal alma şansı olmaktadır. Bundan dolayı da yaşam alanlarında böyle bir tarzın kullanıma başlanmak istendiğinde bir iç mimarlık ofisleri ile anlaşmak gerekmektedir.

Monokrom dekorasyon günümüz trendlerinde yer almasına rağmen birçok kişinin yaşam tarzına uyan bir yapısı bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise tek renk sahip olması ve kişilerin içerisinde sıkıcı bir görüntüyü çağrıştırmasından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin bu dekorasyona sahip olan bir ev yaptırmadan önce bu alanda araştırma yapması ve isteklerini buna göre şekillendirmesi hem maliyet açısından hem de istemiş olduğu ev tarzını daha rahat bir şekilde uygulamasında büyük bir önem taşımaktadır.

İç Mimarlık 2021 Trendleri

İç mimarlık 2021 trendleri arasında yer alan monokrom dekorasyon tek renk ve tonları gibi görünse de doğru bir şekilde kullanımında mobilya seçimi oldukça önemli olmaktadır. Bunun sebebi ise monokrom dizayn felsefesi itibari ile minimalist yaşamı barındırmaktadır. Bu yüzden de renk seçiminin yanı sıra mobilya ve aksesuar seçimi de daha sade bir yapısı olması gerekmektedir.

Monokrom dizayn ile ev dekorasyonu yapılırken tekdüzelikten çıkarak daha farklı bir görünüme sahip olmak için ise görkemli ama renklere uyumlu bir avize kullanmak salonun hem daha büyük hem de daha görkemli bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Böylelikle de monoton görüntünün ortadan kalmasına yardımcı olan ufak bir detay olmaktadır.

 

Back to Top
Close Zoom