'; Salon Aydınlatma Çeşitleri » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Salon Aydınlatma Çeşitleri

Salon Aydınlatma Çeşitleri

Salon Aydınlatma Çeşitleri

Salon aydınlatma çeşitleri teknolojinin de gelişmesi ile beraber bir hayli artmıştır. Artan bu çeşitlerden salonunuzun boyutlarına ve elde etmek istediğiniz görüntüye göre farklı aydınlatma alternatifleri bulunmaktadır. Seçeceğiniz aydınlatma ürünleri salonunuzun yüksekliğine genişliğine ve dekorasyonunuza göre değişiklik göstermektedir. Burada çağdaş mimari çalışmaları kapsamında aydınlatması veya fon aydınlatması gibi çeşitli aydınlatmalar kullanılabilmektedir. Genellikle ortam aydınlatması için tavandan sarkıt avizeler veya sarkık aydınlatmalar kullanılmaktadır. Birbirinden farklı sarkık avize modelleri veya sarkıt lamba modelleri bulunduğundan ortamın ambiyansını tamamlayacak modellere yer verilebilir. Bu lambalar haricinde sehpanın üzerinde görev aydınlatma aksesuarları kullanılabilir. Yine aydınlatma çeşitleri arasında yer alan dekoratif aydınlatmalarda mobilyalarınıza entegre bir şekilde kullanılabilir.

Salon Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir?

Salon aydınlatma çeşitleri denildiğinde ortam aydınlatması görev aydınlatma grupları, vurgu aydınlatma grupları olarak üç farklı aydınlatma konumu karşımıza çıkmaktadır. Aydınlatma guruplarında çağdaş mimari çalışmaları önemsenmek ve bu kapsamda farklı renk ve farklı tasarımlar bulunmaktadır. Ortam aydınlatmaları tavandan sarkan lambalar avizeler olabileceği gibi mimari çalışmalarla beraber tavan spot lambaları da kullanılabilir. Burada amaç yeterli ortam aydınlatmasını sağlayabilmektir. Görev aydınlatmaları ise kitap okuyacağınıza veya loş bir ışıkta televizyon izlemek istediğinizde yanı başınızda yanacak belli belirsiz bir ışıktır. Masa veya sehpa üzerinde konulacak abajur veya spotlar bu tür aydınlatmalara bir örnektir. Vurgun aydınlatmaları ise led spot veya dekoratif aydınlatma öğeleri ile oluşturulmakta olan aydınlatma çeşitleridir. Bu aydınlatmalar özel aksesuarları veya mimari çalışmaları ön plana çıkarmak için kullanılmaktadır. Aydınlatma kaygısı olmadan dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Genellikle düşük ışık kullanılmakta ve öne çıkarılmak istenen objeye veya tasarıma göre sıcak renkler tercih edilmektedir.

 Ankara’da İç Mimarlık Ofisleri

Ankara ülkemizde mimari anlamında en gelişmiş illerden birisidir. Genel anlamda da sürekli olarak çağdaş mimarinin örneklerini görmek mümkündür. Bu nedenle çağdaş mimari çalışmaları iç mimari alanında da önemsenmektedir. Move mimarlık birçok keresteci projede altın imzasını kullanarak benzersiz tasarımlar ortaya koymaktadır. Sizlerde yaşam alanlarınız ya da çalışma alanlarımız için en uygun tasarım çalışmalarının yürütülmesini istiyorsanız internet üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Back to Top
Close Zoom