'; Salon İçin Tablo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Salon İçin Tablo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Salon İçin Tablo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Salon İçin Tablo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Özellikle salgın döneminde hayatınızı tamamıyla eve sığdırmaya çalıştığınız düşünüldüğünde evlerinizin şıklığı sizleri evlere bağlayacak ve mutlu olmanızı sağlayacak en büyük etmenlerdendir. Evlerimizde tüm mobilyalar gibi duvarların renk uyumu duvarlarda olacak aksesuarlar tablolar evimize taşıdığı ambiyans ve oluşturmuş olduğu hava için oldukça önemlidir. Peki daha sağlıklı daha mutlu ortamlar için ne yapılmalıdır, salon için tablo seçimi nasıl yapılmalıdır?

Evde kalınlığında en çok zaman salonlarda geçirilmektedir. Bu nedenle salonların oluşturacağı atmosfer her yönüyle çok önemlidir. Mobilyalardan TV ünitesine kadar birçok eşya oluşturulmak istenilen atmosferde etkilidir. Bu eşyaların yanı sıra duvar rengi ve ortamın tamamlayıcısı rolündeki tablolar özenle seçilmelidir. Tablo seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birden fazla unsur bulunmaktadır. Bu unsurları bütünsel olarak göz önünde bulundurarak tablo seçimi yapmak gerekmektedir.

Tablo Seçiminde Ev Dekorasyonu

Tabloların ev dekorasyonunda ki önemi oldukça büyüktür. Seçilen tablo her yönüyle evde oluşturulan dekorasyonunun tamamlayıcısı olmalıdır. Hem ortamla uyumlu hem de bir kompozisyonun parçası olmak zorundadır. Tasarımlarımızla göre tablo seçimi ev dekorasyonu belirleyici unsurdur. Sportif bir tasarımla daha canlı renkler ve daha farklı objeler tercih edilirken klasik ev dekorasyonunda manzara obje benzeri tablolar tercih edilebilir. Modern bir salon için soyut modern tarzda tabloların tercihi salon kompozisyonlu modem olarak en etkili biçimde yansıtılmasını sağlayacaktır. Seçeceğiniz yağlı boya tablonun içeri çizim detayları objelerin resmedildiği yöntem oyun için oldukça önemlidir.

Yağlı boya tablolar da yalnızca renk ya da içerdiği obje değil aynı zamanda boyutları da oldukça önemlidir. Tabloyu atacağınız duvar ölçüsünü net olarak bilinmesi tablo boyutuna karar vermeniz için gereklidir. Tablonunuzun duvara büyük gelmesi ya da duvarda çok küçük kalması tasarımınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Ev dekorasyonunda büyük boy tablo kullanmak odak noktasını tabloya çevrilmesine neden olacaktır.

Tablo Ve Renk Uyumu

Salonlarımızda kullanmış olduğunuz mobilya renkleri duvar rengi tablo seçiminde belirleyici faktörlerden biridir. Tablo içeriğindeki kompozisyon ile uyumlu 1 salon renginin olması ortamın ambiyansını çok farklı yönde etkileyecek adeta tablo içerisinde yansıtılan dünya salonumuzda yaşayacaktır. Başarılı bir dekorasyon işlemi için tablo seçimi ile mobilya uyumu da göz ardı edilmemelidir.

Back to Top
Close Zoom