'; Şık Sofralar: Yemek Masası Dekorasyon Önerileri » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Şık Sofralar: Yemek Masası Dekorasyon Önerileri

Şık Sofralar: Yemek Masası Dekorasyon Önerileri

Şık Sofralar: Yemek Masası Dekorasyon Önerileri

Günlük olarak kullandığımız yemek masalarına artı olarak misafirlerimizin geldiğinde de kullandığımız yemek masaları ayrı olabilmektedir. Hem yemek esnasında hem de yemek dışında dekoratif bir görünüme sahip olması bakımından yemek masalarında birçok farklı dekoratif öneriler ortamın yemek masasını süt durabilmesi ne sağlamaktadır. Özellikle yemek masasının bulunduğu alana düzeltme yemek masası için yapabileceğiniz en güzel dekoratif dokunuşlardan biri olacaktır. Güzel bir kompozisyon oluşturarak yemek mesajınızı bulunduğu alanda duvar kağıdı uygulaması yaparak masanızda alakalı bir fotoğraf koymanız fotoğrafın yanına küçük aynalar yine ortamın ambiyansını güçlendirmemiz mümkündür. Masanın üzerine muhakkak surette güzel bir aydınlatma mümkünse avize ile ortamı aydınlık ve daha ferah bir alana çevirebilirsiniz.

Çık Sofralar Unutulmaz Anılar: Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek masası çevresinde yapacağınız değişiklikler kadar yemek masası seçimi de önemlidir. Yemek masasını kullanacağınız alan kullanım amacınız ve evdeki mobilyalarınız göz önünde bulundurularak yemek masası seçimini özel olarak yapmanız gerekmektedir. Yemek masasını koyacağınız alanı göz önünde bulundurarak mutfak için ya da salon için farklı tercihlerde karar kılabilirsiniz. Aynı zamanda yemek odası olarak bir yer ayarlayabiliyor ve bu alanı süsleme şansına sahip olabiliyorsanız masanızı da bu alana uygun olarak cam yada ahşap birbirinden farklı masa çeşidinden birini seçebilirsiniz.

Alanın Ölçüsünü Alarak İşe Başlatın

Öncelikle yemek masanızı seçmeden yemek masasına koyacağınız alanı etmeniz gerekmektedir. Yemek masası koyacağınız alanın ölçümü size yemek masası için maksimum veya minimum ebatları ortaya çıkaracaktır. Bu daire gerek silmenizi en doğru şekilde ve en uygun ölçüde seçebilme şansına sahip olabilirsiniz. Sonrasında masalının türü ne ortamı göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Eğer yemek takımı haricinde oda içerisinde farklı bir mobilya var ise ya mobilyaya uydurulması gerekmekte ya da mobilyayla zıt renkler oluşturularak farklı bir dekoratif ambiyans oluşturulmalıdır. Masanız cam metal seramik ya da ahşap olabilir. Hatta bu seçenekler içerisinde dahi birçok farklı seçeneği bulmak mümkündür. Günümüz trendleri arasında yer alan kütük masa modelleri hem en çok beğenilen hem de en sağlıklı olarak görülen masa türleri olması nedeniyle tercih etmeniz siz ve kullanacağınız ortam için bambaşka bir deneyim sunacaktır.

Back to Top
Close Zoom