'; Yatak Odasında Mavi Ve Yeşilin Uyumu » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Yatak Odasında Mavi Ve Yeşilin Uyumu

Yatak Odasında Mavi Ve Yeşilin Uyumu

Yatak Odasında Mavi Ve Yeşilin Uyumu

Yatak odasında mavi ve yeşilin uyumu adeta doğadaymışsınızcasına size huzur verecek bir kombinasyon olacaktır. Mavi gökyüzü ve denizi temsil ederken yeşil ve tonları da doğayı, ormanları yemyeşil isimleri ve daha birçok huzur verici ortamları temsil etmektedir. İç mimari dekorasyon alanında yeni trendler arasında yer alan yeşil ve mavi uyumunu sizlerde yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz. Yatak odanızda açık mavi duvar üzerine yeşil yaprak desenleri ile adeta bir orman görünümü verebilirseniz. Yine yatak odasında kullanacağınız mobilyaları mavi tercih etmeniz oldukça farklı bir ambulansın oluşmasını sağlayacaktır. Böylece mavi ve yeşil renkleri hem içinizi ısıtacak hem de mis kokulu doğanın içerisinde olduğunuzu hissettirecektir.

Country Tarzda Mavi Ve Yeşil Tonların Uyumu

Son dönemlerde popüler olarak kullanılan Country tarzı özellikle geçmişe özel duyan ya da kırsal kesime özel duyan insanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Gerek mobilyalar gerek duvar renkleri gerekse aksesuarlarla Country tarzını oluşturmakta olan iç mimari dekorasyon tercihleri farklı kombinasyonlar ile oluşturulabilmektedir. Mavi ve yeşil renkler bu tasarımlar da adeta kompozisyonun tamamlayıcı parçaları olarak yer almaktadır. Mavi Duvarlar açık kahverengi detayı olan açık yeşil mobilyalar adeta doğada almışsınız hissini yaşayabilmeniz için mükemmel bir kombinasyon oluşturabilir. Daha bunun gibi birçok iç mimari fikirleri için Move iç mimarlık ofisimizi ya da internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ahşap Mobilyalarda Mavi Ve Yeşil Farkı

Yaşam alanlarının olmazsa olmazı ahşap mobilyalar doğadan yaşam alanlarımıza taşıya bildiğimiz en önemli unsurlardır. Doğanın bir parçası olan insanoğlu beton yapılarda doğadan uzak yaşamamak için yine doğanın bir parçası olan ahşap mobilyaları evlerinde kullanmaktadır. Ahşap mobilyalar en çok açık mavi beyaz ve yeşil ile uyum göstermektedir. İç mimari dekorasyon kapsamında özellikle yeşil bir mobilyanın koyun ahşap yine detaylandırılması ortama muhteşem bir ambiyans kazandırmaktadır. Yanı sıra farklı tonlarda kullanacağınız mavi renkler ise ortamın daha ferah ve daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Ancak mavi ve yeşilin uyumunu 3 ve 4 renkleri kullanarak da daha etkin bir hale getirebilirsiniz.

 

Back to Top
Close Zoom