'; Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik nedeniyle ya da farklı sebeplerden dolayı sıfırdan döşeyeceğiniz bir eve taşınma planları yapıyorsanız ya da mobilyalarınızın yenileyecekseniz her türlü mobilyanız için asgari beklentilerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu beklentiler içerisinde kullanım koşullarını ortamdaki oluşturacağı ambiyans dekorasyon fikirleri sizler için önemli olacaktır. Yemek masası seçerken dikkat edilmesi gerekenler doğru masayı almanız için faydalı olacaktır. Yemek masa seçerken öncelikle nerede olacağını belirlemeniz gerekmektedir. Yemek masaları günümüzde mutfaklarda ve salonlarda olabileceği gibi ayriyeten tasarlanmış yemek odalarında da olabilmektedir. Kullanım alanının belirlenmesi bu nedenle çok önemlidir. Salonda olacak bir yemek masası için salonun kompozisyonu göz önünde bulundurulurken mutfakta olacak bir yemek masası için mutfağın kompozisyonu ve mutfaktaki gereksinim göz önünde bulundurulmalıdır.

Yemek Masası Malzeme Seçimi

Yemek masası boyutu rengi bulunacağı alan için tercih edilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır. Yemek masası malzeme seçimi ise yemek masasının uzun yıllar sorun yaşamadan kullanılabilmesi için gerekmektedir. Yemek masası imalatlarında günümüzde birçok malzeme kullanılabilmektedir. Metal cam seramik ahşap birçok farklı seçenek yemek masası bulmak mümkündür. Kendi tarzınızı yansıtacak ortama farklı bir ambiyans katacak ve tüm bunları yaparken aynı zamanda dayanıklı olacak yemek masası tercihleri yapabilmek için firmamız ile iletişime geçerek hem tasarımlarımızdan hem de ürünlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yemek Masasının Türünü Seçin

Yemek masaları kullanacakları alanlara ve kişilerin özelliklerine göre çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bir lokanta ve benzeri alanda kullanılan yemek masası ile evlerde kullanılan yemek masaları arasında oldukça büyük farklılıklar bulunmaktadır. Kullanılan malzemesinden açılabilme fonksiyonlarına kadar birçok özelliğe sahip olabilecek yemek masaları mutfak salon yemek odası gibi alanlar için farklı tasarımlar olabilmektedir. Bu aşamada yemek masası tercih için birçok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Balkon teras bahçe gibi alanlarda çok preslenmiş ve fırınlanmış ahşaplardan imal edilen masalar tercih edilmektedir. İç mekanlarda ise köşe takımı 6 kişilik sabit ya da 8 kişilik sabit yemek masası ya da 4 kişilik ihtiyaca göre büyütülebilen masa modelleri de bulunmaktadır. Kütük masa cam masa metal masa gibi birçok farklı masa çeşidi tamamen zevkinize ve ihtiyacınıza yönelik seçmeniz gereken modellerden bazılarıdır.

 

Back to Top
Close Zoom