'; Ankara'da İç Mimar » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Ankara’da İç Mimar

Ankara’da İç Mimar

Ankara’da İç Mimarlık Ofisi

Ankara da iç mimar hizmeti veren firmalar, sadece iç mekanların tasarlanmasında değil, balkon ve terasların da akustik konfora kavuşmasına olanak sağlıyor. Bu alanlarda çevresel koşulların olumsuz etkileri göz önünde bulundurularak tasarımlar yapılır. Bu nedenle özellikle balkon ve terasların üst bölümleri çeşitli materyaller ile kapatılır. Yaz günlerinde sıcağın etkisini direkt olarak hissetmemek, kış aylarında ise yağmur ve karın dondurucu etkisinden korunmak için iç mimari hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Pandemi sürecinde açık alanların önemi çok daha arttı. İnsanlar büyük küçük fark etmeksizin teras ve balkonlarında daha fazla vakit geçirmeye başladı. Keyifli bir çay saati veya güzel bir kahvaltı için tercih edebileceğiniz bu alanlar, manzaralı ve manzarasız da olsa doğru bir şekilde dekore edildiğinde çok keyifli bir alana dönüşür. Teras ve balkonlarınızın çevresel koşulların olumsuz etkisine karşı korunmasının yanı sıra bu alanlarda keyif yapmak için de dekorasyona oldukça önem vermelisiniz. Her mevsim teras ve balkon keyfi yapabilmek için yeni nesil kaplama çözümlerini tercih edebilirsiniz. Tuğla ve çimentonun yerini alan yeni nesil kaplama çözümleri, uygun maliyeti ve estetik görünümü ile tercih edilirler. Bu alanlarda su geçirmez özellikte olan ve ahşap görünümlü zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz.

Ankara da İç Mimar Önerileri

Ankara da iç mimar önerileri arasında ahşabın sıcaklığı ön plana çıkar. Ahşabın sadece görünümü ile ortada bir sıcaklık kattığı konusunda birçok kişi hemfikirdir. Islak zeminlerde ahşabın çürümesi mümkün olabilir. Ortamlara sıcak bir ambiyans katmak için ahşap kullanmak yerine ahşap desenli fayansları tercih edebilirsiniz. Temizlik bakımından da oldukça avantajlı olan ahşap görünümlü fayanslar balkon ve bahçelerinize benzersiz bir görünüm sunacaktır. Bunun yanı sıra teras ve balkonlarınızda değerlendireceğiz bahçe mobilyalarında da renk seçimine de özen göstermelisiniz. Her ne kadar üstü kapalı olsa da açık alanda bulunan bu mobilyaların kir göstermeyen ve kolay temizlenebilir olması oldukça önemlidir. Ev konforunu daimi olarak sürdürmek isteyenler, temizlik gerektirmeyen bahçe mobilyalarını teras ve balkonlarında tercih edebilir. Az maliyetle çok daha üstün bir estetik görünüme sahip olmak istiyorsanız üst kaplama bölümlerinde alternatif gölgelendirme çözümlerini tercih edebilirsiniz. Dört mevsim çevresel koşulların olumsuz etkisinden korunmak için hem sağlıklı hem de uygun maliyetli olan hasır kaplama seçenekleri, estetiği ve işlevselliği bir arada sunuyor. Eğer teras veya balkonumuzda açılan bölüm yeterince büyük değilse aradaki duvarları kırdırarak çok daha geniş ve görsel açıdan avantajlı bir alan oluşturabilirsiniz. Hem odanızın büyümesini sağlayan hem de doğal olarak çok daha fazla ışık almasını sağlayan açık alanlar 4 mevsim teras ve balkon keyfi yapmanıza yardımcı olur. Evinizin doğal bir uzantısı gibi bir görünüme sahip olan bu alanlarda doğru kurgulama hizmetleri için iç mimarlardan destek alabilirsiniz.

Ankara da İç Mekan Tasarımı

Ankara da iç mekan tasarımı için iç mimarların önerilerine kulak vermelisiniz. Daha önce duymadığımız, son yıllarda ise dillerden düşmeyen pandemi sürecinde, açık havaya olan ihtiyaç çok daha önemli bir hale geldi. Bugüne kadar salonlarında ve oturma odalarında zaman geçiren insanlar, bahçe, balkon ve teras gibi açık alanlara yöneldi. Bu da daha önce iç mekanlar için gösterilen özenin balkon ve tas gibi alanlara yönelmesini sağladı. Terası büyük olan hane sakinleri, bu alanları ikiye bölerek bir bölümünü yaz terası, bir tarafını da kış bahçesi olarak değerlendirebiliyor. Bu alanlarda ekilen çiçekler, yüksek katlarda botanik bir bahçeye sahip olmanıza yardımcı olabilir. Beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılamanıza olanak sağlayan tasarım önerilerine kulak vererek yaşam alanlarınızın kalitesini katbekat arttırabilirsiniz. İster iç isterse de balkon ve teras gibi açık alanlar olsun fark etmez; dekore edeceğiniz her alanda önceliğiniz işlevsellik ve kalite olmalıdır. Bu kapsamda trend olan tasarımları değil, ihtiyacınız olan tasarımları tercih etmelisiniz. Sözgelimi; son yıllarda oldukça popüler olan koza formundaki salıncaklar göze hitap edebilir. Ancak bu salıncaklar sizin konfor anlayışınıza hitap etmeyebilir. Bunun yerine ayaklı hamak tercihinde bulunmak tatlı şekerlemeler yapacağınız bir alan oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bunun için yapmanız gereken konfor önceliklerinizi belirlemek ve alışverişinizi bu önceliklere göre tamamlamak olacak.

 

 

Back to Top
Close Zoom