'; Ankara Hacettepe İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Ankara Hacettepe İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı

Ankara Hacettepe İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı

Ankara Hacettepe İç Mimarlık

Ankara Hacettepe iç mimarlık ve çevre tasarımı hizmetleri veren firmalar, hem ortamların akustiğinin tam olarak sağlanmasına yardımcı olur hem de iş ve yaşam alanları arasındaki sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olur. Pandemi sürecinin hayatımıza girmesiyle birlikte insanların açık alanlara olan ilgisi arttı. Bu da iç mimarlık ve çevre tasarımı hizmetlerine olan rağbeti artırdı. İnsanlar artık rahatça nefes alabilecekleri, görsel açıdan da doygunluk oluşturan yaşam alanlarını tercih ediyor. Bugüne kadar iç mekanlara gösterilen ilgi, son zamanlarda açık alanlara kaydı. İster bir restoran, ister bir butik otel… Lokasyon neresi olursa olsun her mekanın doğru bir iç mimarlık hizmetine ihtiyacı vardır. Bu hizmetlerin profesyoneller tarafından sunulması ise hem maliyet hem de enerji alanında avantaj elde etmenize olanak sağlar. İç mekanların tasarımında profesyonel destek almak, birçok konuda avantaj elde etmenize olanak sağlar. Bu kapsamda sunulan dekorasyon önerileri ile siz de bahçe, teras ve balkonlarınızın görsel bir estetiğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için işe ortama bütünsel bir yaklaşım ile yaklaşmak gerekir. Ortamın karakterini belirledikten sonra diğer detaylara geçilir. Bahçe, balkon ve teras gibi açık alanların tasarımını gerçekleştirmek için öncelikli olarak en çok kullanacağınız alanı belirlemeniz gereklidir. Mekanın ölçeği ve formu ne olursa olsun sizin merkeziniz en çok kullanacağınız alan olacaktır. Bu alan bir salıncak veya bir oturma grubu olabilir. En çok kullanacağınız alanı belirledikten sonra bu alanı merkezinize koymalısınız. Merkezden çevreye doğru bir yayılım gerçekleşmelidir.

Ankara Hacettepe İç Mimari Hizmetleri ve Peyzaj Tasarımı

Ankara Hacettepe iç mimari hizmetleri ve peyzaj tasarımı hizmetleri kapsamında profesyonel destek alabilirsiniz. Ancak kendi açık alanınızı kendiniz tasarlamak istiyorsanız da belirli noktalara dikkat ederek tasarımda doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Açık alanları işlevsel bir yaşam alanına dönüştürmek için belirli bir akustik çerçevesinde konumlandırma yapmanız gereklidir. Merkezinizi belirledikten sonra merkezden karşıya nasıl bir manzaraya sahip olmak istediğinize karar verirsiniz. Örneğin; merkezinize bir oturma grubunu aldığınızda, bu oturma grubuna oturduğunuzda karşınızda ne görmek istersiniz? Bir süs havuzu mu, barbekü takımı mı yoksa farklı çiçeklerle bezenmiş görsel bir manzara mı? Ne görmek istediğinizi doğru bir şekilde belirlemek çok daha uygun adımlar atmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle açık alanların tasarlanmasında karşınızda görmek istediğiniz unsurlara dikkat etmelisiniz. Doğru konumlandırma ile görmekten keyif alacağınız ve sizi sıkmayan tasarımlara sahip olabilirsiniz. Bu nedenle merkezinizden çevreye doğru tasarımsal unsurları tercih ederek hem işlevsel hem de görsel açıdan oldukça avantajlı olan sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ankara Hacettepe Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık Hizmetleri

Ankara Hacettepe çevre tasarımı ve iç mimarlık hizmetleri kapsamında profesyonel destek almadan bahçenizi güzelleştirmek istiyorsanız bitkilerden yardım alabilirsiniz. Eğer peyzaj için sürekli olarak bütçe ayırmak istemiyorsanız bakım gerektiren çiçeklerden uzak durmalısınız. Sürekli olarak çiçek sulamak istemiyorsanız da su istemeyen, dayanıklı dış mekan bitkilerini tercih edebilirsiniz. Çiçeklerin doğal yapılarına zarar vermeden ve fazla bakım gerektirmeden, onların kendiliğinden yetişmesine yardımcı olabilirsiniz. Adaçayı, karabaş otu, lavanta gibi seçenekler bahçeniz ve terasınız için oldukça avantajlı olacaktır. Belirli dönemlerde soluyor görünümüne sahip olan bu bitkiler, yağmurla buluştuğunda yeniden canlanacaktır. Bu sayede sürekli olarak çiçek sulamak ve bakım yapmak zorunda kalmadan bahçenizi ve tasarınızı güzelleştirebilirsiniz. Bu çiçekler arasında yer alan fetuska, son yıllarda birçok farklı alıcı tarafından tercih ediliyor. Mevsim bitkileri ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayan fetuska, bitki severlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Bir başka popüler olan bitki ise gauradır. Bu canlı, koyu kırmızı ve açık pembe tonlarında görülebilir. Dışarıdan bakıldığında kuru bir çalıdan farksız olan bu bitkiler, çevresel faktörlere karşı oldukça dayanıklıdır. Sarı ve küçük çiçekli, grimsi yapraklı ve koyu yeşil yapraklı olmak üzere üç farklı türü bulunan gazanya da tercih edebileceğiniz ve fazla bakım gerektirmeyen çiçekler arasındadır. Bu bitkiler ile dış mekanları zahmetsizce güzelleştirebilirsiniz. Belirli bir düzen içerisinde ekeceğiniz bitkiler, yüksek bir maliyet gerektirmeden alanların güzelleştirilmesine yardımcı olur. Her bütçeye hitap eden seçenekler, beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılamanıza olanak sağlar.

 

 

Back to Top
Close Zoom