'; Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salonların oturma odalarının baş tacı koltuk takımları her evin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu nedenle koltuk takımı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler vardır. koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken sorulara dikkat edildiği takdirde hem kontrol anlamında hem dayanıklılık anlamında hem de ortam ambiyansı anlamında büyük kazançlar elde edilebilir.

Öncelikle koltuk takımını seçmek için koltuk takımını koyacağınız odanın ölçüleri net bir şekilde almalısınız. Odanızda oluşturmak istediğiniz kombini kafanızda canlandırmalı ve bu sayede belirlemelisiniz. Odanızın duvar renkleri kapı pencere renkleri seçeceğiniz koltuk takımı için önemlidir. Evinizde hangi tür bir hava katmak istediğinizi belirleyerek hangi tarz bir koltuk seçmek istediğinize karar vermelisiniz.

Odanızın Büyüklüğüne Göre Seçim Yapın

Koltuk takımı seçimi yaparken koltuk takımı oluşturacağı kompozisyon kadar koltuk takımının odada kapladığı yer de önemlidir. Muhakkak surette odanızın büyüklüğüne göre seçim yapın.  Odanızda çok yer kalması kadar mobilyalarınızın tıkış tıkış olması da şık ve kullanışlı bir oda olmaktan uzaklaştıracak tercihler arasındadır. Koltuk takımı seçimi yapmadan önce odanızın ölçülerini alarak kafanızda seçmiş olduğunuz koltuk takımı içi uygulama yaptığınızda kalacak yeri gözden geçirin. Hangi tür bir koltuk seçeceğinize ve nasıl konumlandıracağınıza henüz koltuğu almadan ya da seçim yapmadan karar vermelisiniz. Bu durum koltuğu aldığınızda koltuğun odaya uyum sağlaması için önemli bir aşamadır.

Dayanıklı Malzeme Seçin

Koltuk takımı seçimi yaparken uzun süre dayanım gösterebilmesi için dayanıklı malzeme seçim. Sadece kullanılarak eskiyecek olmayan malzemeler aynı zamanda nakliyat gibi durumlarda da dayanım göstermesi gerekmektedir. Koltuk takımı seçerken ihtiyacınız ölçüsünde koltukların bazaya dönüşebilmesi yatak olabilmesi ya da yanlarında sehpaların konuşlandırıldı olabilmesi birçok konuda sizlere kolaylık sağlayabilir.

Koltuk seçimi yaparken duvar rengini duvarda bulunduracağı tablo zemndeki halı odanın tamamının oluşturmuş olduğu renk uyumu göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Zeminde beyaz bir halıya siyah bir koltuk takımı hoş bir ambiyans oluşturabilir. Evde çocuğunuz varsa bu durumu göz önünde bulundurarak koyu renkli alacağınız koltuk takımı seçimi çocuğunuzdan kaynaklı olan birçok kirlenmeye karşı önlem olabilir. Aynı zamanda koltuk takımı seçimlerine kir tutmayan su döküldüğünde kumaş içerisine su almayan gelişmiş tarzdaki modelleri seçmeniz yine kullanım sırasında sizlere birçok kolaylığı beraberinde sunmaktadır.

Back to Top
Close Zoom