'; Bohem Stili İç Mekan Yaratın » Move Interior Architecture Interior Architect In Ankara

Bohem Stili İç Mekan Yaratın

Bohem Stili İç Mekan Yaratın

Bohem Stili İç Mekan Yaratın

Ankara ofis iç mimarlık tasarımları incelendiğinde en çok dikkat çeken ve birçok kişinin hayranlıkla takip ettiği bohem stili mekanlar gün geçtikçe popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Modern, şık ve klasik fikirlerden bunalıp aynı uyumun rahatsız ettiği kişiler bohem stili ile kendi karmaşık iç dünyasındaki uyumsuzlukları bir arada kullanarak uyumsuzluk içerisinde uyum yaratmaktadır.

İç mekan tasarımlarının en değişik ve ilgi çekici seçeneği olan bohem tarzında kişilerin istediği tüm renkler ve uyumsuzluklar bir mekanda aynı anda kullanılmaktadır. Farklı ve modern tarza kıyasla uyumsuz renklerin bir arada kullanılması tıpkı bir Çingene modası getirmiştir ve beğeni ile takip edilmektedir. Bohem stilini yaratmak isteyen kişilerin ise uyumsuzluk içerisindeki uyumu yakalamak için dikkat etmesi ve bilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

Bohem Stili Yaratırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara ofis iç mimarlık tasarımlarında bohem stilli mükemmel bir şekilde yansıtılmış ve beğeni ile karşılanmıştır. Bohem stili oluşturmak isteyen kişilerin bilmesi gereken ilk husus bu stilin iç dünya karmaşasının tasarımlara yansıtılarak karmaşa içerisinde uyum yakalanması olduğudur.

Bohem stili yaratmak isteyen kişiler zıt renkler ve ürünleri istedikleri gibi tercih edebilirler ancak aynı ton renklerin sıklıkla kullanılması bohem stil değil sadece gerçek bir karmaşa ortamı yaratacaktır bu nedenle zıt renklerin bir arada kullanılması önem taşımaktadır. Etnik desen kullanımı ise bu stilin vazgeçilmez bir öğesidir bu nedenle farklı desen ve motiflerin bir arada kullanılması gerekmektedir. Bohem stilinin ilham kaynağı ise seyyahlar, yazarlar, şairler ve düşünce adamlarıdır bu nedenle daha farklı ortamlar oluşturulmaktadır.

Bohem Stilinde Kullanılması Gereken Parçalar

Ankara ofis iç mimarlık çalışmaları incelendiğinde oluşturulan bohem tarzlar ve ortamlar ilham kaynağı olarak esas alınabilmektedir. Dağınıklık ve karmaşıklığın bir arada kullanıldığı bohem stilinde farklı parçaların bir arada kullanılması gerekmektedir.

Özellikle farklı şekil ve senelerde oluşan tasarımlar ile yine farklı renk tonlarına sahip aksesuarlar da tercih edilmelidir. Salaş ve güzellik kaygısından uzaklaşmış bir ortam için daha rahat ve düzensiz ürünler kullanılması gerekmektedir. Tüm bu inceliklere dikkat ederek bohem tarzı yaratmak mümkün olacaktır.

Back to Top
Close Zoom